Ognisko w Gorzowie Wlkp. – Parafia św. Józefa, ul. Bracka 7

Parafia
Spotkania rozpoczynają się w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 18:30. Po Mszy św. dalszy ciąg spotkania w salce na plebanii. Duszpasterzem Wspólnoty jest o. Rafał Krystyanc OMI. Poprzednimi opiekunami duchowymi Wspólnoty byli Grzegorz Nowak OMI, o. Janusz Snarski OMI i o. Grzegorz Krzyżostaniak OMI.
Parafia Św. Józefa >> Diecezja Zielonogórsko-gorzowska >>

W sobotę 18 maja 2019r. obchodziliśmy 10 lecie powstania Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w Gorzowie Wlkp. Przybył na tę uroczystość  z Warszawy krajowy założyciel Wspólnoty Andrzej Szczepaniak oraz przyjaciele z Ognisk z Zielonej Góry,Szczecina, Legnicy i Wrocławia O godzinie 12 w kościele przywitał nas ks. proboszcz o. Piotr Darasz. Została odprawiona msza św. dziękczynna ,której przewodniczył opiekun naszej gorzowskiej wspólnoty oblat o. Rafał Krystyanc, ks. Paweł Dubowik- Krajowy Duszpasterz Wspólnot Trudnych Małżeństw SYCHAR, ks. dr. Dariusz Orłowski oraz o. Maciej Konec S.J. opiekun Sycharków we Wrocławiu. Po mszy św. udaliśmy się do świetlicy oblackiej na obiad : zupkę pomidorową i pierogi mięsne z kapustką zasmażaną. Następnym punktem była prezentacja 10-letniej działalności naszego Ogniska, którą zaprezentował nasz lider Janusz. Po prezentacji udaliśmy się do kościoła na konferencję którą poprowadził ks. dr. Dariusz Orłowski , tematem było: „Aktualność charyzmatu Wspólnoty Trudnych małżeństw  SYCHAR”. Przyszedł czas i na tort urodzinowy ,ofiarowany przez Wspólnotę ze Szczecina . Po przerwie kawowej wysłuchaliśmy wzruszającego i poruszającego serca, świadectwa lidera Wspólnoty z Legnicy i jego żony Beaty.  Spotkanie przebiegło w bardzo życzliwej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Pragnę podziękować przybyłym kapłanom, Andrzejowi Szczepanikowi i członkom Wspólnot z Zielonej Góry, Legnicy,Wrocławia i Szczecina za przybycie i zorganizowanie wspólnego czasu w tym tak ważnym dniu dla nas i nie tylko. Z Panem Bogiem.

Kronika