Ognisko w Gorzowie Wlkp. – Parafia św. Józefa, ul. Bracka 7

Parafia
Spotkania rozpoczynają się w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 18:30. Po Mszy św. dalszy ciąg spotkania w salce na plebanii. Duszpasterzem Wspólnoty jest o. Rafał Krystyanc OMI. Poprzednimi opiekunami duchowymi Wspólnoty byli Grzegorz Nowak OMI, o. Janusz Snarski OMI i o. Grzegorz Krzyżostaniak OMI.
Parafia Św. Józefa >> Diecezja Zielonogórsko-gorzowska >>

Serdecznie zapraszamy osoby pozostające w kryzysie małżeńskim , po rozwodzie , w separacji , a pragnące trwać w wierności przysiędze małżeńskiej na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”.

Spotkanie rozpoczynamy Mszą św. dnia 03-11-2016 o godz.18,30 , chętnych zapraszamy po Mszy św. na spotkanie w salce przy klasztorze.

W ostatnim spotkaniu uczestniczyło 9 osób: Michał, Renata, Janusz, Magda, Ewa, Sylwia,Ewa, Grzegorz i O.Rafał.

Dzieliliśmy się i rozważaliśmy Słowo Boże z Ewangelii Św.Mateusza 5,38-48 Kazanie na Górze.”Prawo odwetu” i „Miłość nieprzyjaciół”.

W miejsce źle pojętego odwetu „Oko za oko, ząb za ząb” Jezus daje lekcję miłości. Odwet izoluje ludzi od siebie, a miłość buduje, naprawia relacje, odwraca bieg spraw idących w złym kierunku.Miłość zauważa potrzebę i leczy zranione relacje.

Przyjaźń , przebaczenie, hojność i otwarta postawa wobec ludzi to wyzwanie dla wszystkich, którzy nazywają siebie uczniami Jezusa. Zastosowanie tej lekcji ułatwi zrozumienie tego, na czym polega miłowanie nieprzyjaciół.

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia , że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.”

Jezus uczy że miłość wobec bliźnich, którzy okazali się wrogami i prześladowcami , najlepiej wyrazi się w modlitwie za nich.

Wrogość niszczy więzi pomiędzy ludźmi, a miłość je naprawia. Największym wzorem miłości jest doskonały Bóg, poznając Go , będziemy stawali się coraz dojrzalsi w miłowaniu.

ZAPRASZAMY 🙂

 

Kronika